Ara

Rüyada Ekmek Görmek

Ekmeğin yorumca en mükemmeli, fırında kızartılmış olanıdır. Ekmek, ilme dinin direği olduğundan İslâmiyet’e, bazen hayat ve hayatı idame ettiren mala yorumlanır

Rüyada ekmeğin yorumu değişik şekilde yapılır. Beyaz ekmek, kolaylıkla meydana gelen ve hazmı kolay olan rızka ve bol geçime yorumlanır. Siyah ekmek, yaşayış ve geçimde darlığa yorumlanır. Acı ekmek, güçlükle geçinmektir.
Ekmek eğer bal ve şeker gibi tatlı olursa, piyasanın pahalılığına yorumlanır. Ekmeğin yorumca en mükemmeli, fırında kızartılmış olanıdır. Ekmek, ilme dinin direği olduğundan İslâmiyet’e, bazen hayat ve hayatı idame ettiren mala yorumlanır. Bazı kere yufka ekmek, terbiye edici anaya yorumlanır.
Pak ve temiz undan yapılmış halis ekmek, güzel ve hoş geçime, halis ilime, güzel veya yakışıklı eşe yorumlanır. İnsanlara yahut zayıflara ekmek dağıttığını gören kimse talebeyse, ilimden muhtaç olduğu şeye sahip olur.
Bir kimse rüyada bir ölünün kendisine ekmek verdiğini görse, o kimseye ümit etmediği yerden gelecek mal ve rızktır. Ekmeği, bulutların yahut evin üzerinde görmek, ekmeğin pahalı olmasına yorumlanır. Diğer yiyeceklerin yorumu da böyledir.
Rüyada ekmeğin ayaklar altında çiğnenir görülmesi çok refah veren bolluk ve ucuzluğa yorumlanır.
Ekmek pişirdiğini gören kimse, daimi menfaat ümidiyle geçimi için çalışır. Tandırı soğutmamak için ekmeğin aceleden pişirildiğini gören kimsenin tandırdan çıkan ekmek miktarı eline mal geçer. Kendi yanında ayrı öğütülmüş undan yapılmış yufka ekmek gören kimsenin güzel geçimine ve dininin orta halli olmasına yorumlanır. Ekmeğin arpadan olması veya kuru olması geçim darlığıdır.
Kendisine rüyada verilen ekmekleri hemen yediğini gören kimsenin geçimi temiz olur. Ekmekten bir lokma aldığını gören kimse tamahkâr olur. Bekar için yufka ekmek, zevcedir. Darı ve nohut ekmeği, darlığa ve piyasanın pahalılığına yorumlanır. Ekmeğin çöplüklerde görülmesi ucuzluk ve bolluktur. Geniş yufka ekmek, bol rızk ve uzun ömürdür. Ekmek, üzüntü ve kederin gitmesine yorumlanır. Küçük ekmek kısa ömür ve az rızktır. Yemesi adet olmayan ikimse için arpa ekmeği, geçim sıkıntısına ve piyasanın pahalı olmasına yorumlanır. Çünkü arpa ekmeği, kıtlık ve pahalılık zamanında yenilmektedir. Sıcak ekmek, nifak ve şüpheli rızktır. Çünkü kendisinde ateş vardır.
Bozulmuş ve küflenmiş görülen ekmek, sahibine faydası olmayan ve zekâtı verilmemiş maldır. Sıcak kül ekmeği, yiyen için geçim darlığıdır. Çünkü onu ancak aciz kalan adam pişirir.
İnce ekmek yemek, bol rızktır. Bazı yorumcular, ekmeğin inceliği ömrün kısalığı, bazıları da, çok gibi görünen cüzi bir faydadır, dediler.
Çörek az kazanç, yufka ekmek, çok kazançtır. Peksimet vücut sağlığıdır. Ekmeğin kanatlanıp uçtuğunun görülmesi, kıtlık ve pahalılıktır. Kızartılmış ekmek, bolluk, rızkın genişliği ve kolay kazançtır. Yufka ekmek, zevce yahut maldır. Kuru ekmek rahat yaşayanlar için sıkıntı ve ihtiyaçtır.
Yufka ekmek yolculuğa, bazen de, güç şeyleri kolaylaştırmaya yorumlanır. Yufka ekmeğin tazesi, izzet ve şeref, kurusu kötülüktür. Tel kadayıf ilim ve hidayete yorumlanır. Kokmuş ve çürümüş ekmek, dinde fesada ve İslam’dan dönmeye, eşin veya evladın malının bozukluğuna yorumlanır.


Benzer Rüya Tabirleri

Yeni Eklenen Rüya Tabirleri

Metin Reklamları

Canlı Tv İzle
Canlı Tv izle, HD Tv izle

Dünya Kadınlar Günü Mesajları
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Etna İnşaat
Etna İnşaat, Etnapark evleri

Granit
Granit ve Mermer İşleri

Src Granit
Src Granit Mermer İşleri

TV Hosting
Canlı TV Hosting Paketleri