Ara

Rüyada Kuyu Görmek

Rüyada Kuyu Görmek Ne Demektir Ne Anlama Gelir Rüya Yorumu, Rüyasında bir kişi için bir kuyu kazdığını görmesi,Bir kuyuya düştüğünü gören,Eğer kuyu, susuz bir kuyu ise, eceli yaklaşmıştır.

Rüyada Kuyu Görmek Ne Demektir Ne Anlama Gelir Rüya Yorumu

Rüyada görülen kuyu, hileye ve birini aldatmaya işarettir. Bundan dolayı bir kimse rüyada bir adam için kuyu kazdığını görse o adama hile eder. Kuyu kazan kimse kuyuya kendisinin girdiğini görse başkasına yapacağı hile kendisine döner.
Bir kimse rüyada kuyuya girdiğini ve oradan gökyüzünü görmediğini görse o kimseye hırsızlar gelir ve eşyalarını çalarlar.
Bu rüyada eğer kuyu ve abdest bulunduysa abdestten dolayı yorum kuyudan daha kuvvetlidir. Kuyuda yıkanmanın yorumu da böyledir.
Eğer bu rüya, sahibinin üzerinde borç varsa Allahü Teala (C. C.) ona borcunu ödemeyi nasip eder. Günahkar ise tövbesini kabul eder. Eğer hapis ise, Allahü Teala (C.C.) onu hapislikten kurtarır.
Bazen de rüyayı gören ile ailesi arasında hayırsızlık ve kıskançlık meydana gelmesi ile rüya sahibi mağdur olur; sonra onlar üzerine galip olup intikam alır. Bazen de sonradan kurtulacağı bir ithamla karşılaşır.
Kuyu çıkrığı görmek, din ve dünya işlerinde insanlara yardım eden çok faydalı olan bir mümine yorumlanır. Rüyada abdest alması için çıkrıkla kuyudan su çektiğini gören kimse Allah’ın dinine yapışan bir müminden yardım talep eder.
Abdestini tamamladığını gören kimsenin abdesti, borçtan, hastalıktan ve üzüntüden kurtulmasına kifayet eder.
Bir yerde eski bir kuyu olup bundan, gelen gidenin su çekerek faydalandıklarını görmek, o yerde zengin biri olup, halka iyilik ettiğine; o kuyudan suyun taştığını görmek, o yerde sıkıntı olacağına; bostanını sulamak için kuyu kazdığını ve evine dolduğunu görmek, bir takım adamın hizmetine girip, onlardan zarar görmeğe; su saf ve berrak ise, iyi bir kişinin arkadaşlığından fayda göreceğine; bir kuyunun üzerinde oturduğunu görmek, hilekar bir adamla tanışıp, onun hilesinden kurtulacağına, bir kuyuya su almak için gittiğini görmek, kazanmak için bir yolculuğa çıkacağına delâlet eder.
Tanımadığı bir yerde tatlı suyu olan bir kuyu görmek, hayırlıdır. Bu rüya, gören kimsenin dünyalığıdır. Bundan rızklanır, hayır görür, ömrü uzar. Eğer kuyu, susuz bir kuyu ise, eceli yaklaşmıştır. Kuyunun yıkılması karısının öleceğine işarettir. Bir kuyuya girip orada ezan okuduğunu gören, yolculuğa çıkar ve kazanır. Evinde veya tarlasında bir kuyu olduğunu gören, geniş bir geçim kaynağı bulmuş olur. Sıkıntıdan kurtulur. Bir kuyuya düştüğünü gören, işinden atılır ve geçim sıkıntısı çeker. Boş bir kuyu görmek, işlerinin durmasına; yol üzerindeki kuyu hafif bir kadına; evin kuyusu ev sahibine ve eşine; mahallenin kuyusu mahalle bekçisine delâlet ettiğinden, bu rüyadaki iyi ve kötü haller buna göre kıyaslanarak tabir olunur.
Bir rivayete göre de; rüyada kuyu görmek, hile ile yorumlanır. Rüyasında bir kişi için bir kuyu kazdığını görmesi, bir işinden dolayı o adama hile yapılacağına delâlet eder. Kendisinin bir kuyuya düştüğünü görmek, işinde hile yaptığına ve hükümet adamları tarafından yakalanıp cezalandırıldığına işarettir. Rüyasında kuyudan su çekip, abdest aldığını görmek, bir eşyasının çalındıktan sonra hırsızın bulunarak eşyalarının geri alındığına delâlet eder. Bu rüyalarda kuyu ile birlikte abdest alma da görülürse, rüya kuyu için değil, abdest için yorumlanmalıdır. Rüyada herhangi bir kuyu görmek, üzüntüye kedere ve sıkıntıya yorumlanır.Rüya Tabirleri

Yeni Popüler
 • Rüyada Şiddet Görmek

  Rüyada Şiddet Görmek Kişinin rüyada kendisine şiddet ve darlık isabet ettiğini görmesi, fakirliğe alâmettir. Bazı kere de şiddet ve varlık, rüya sahibinin hastalanmasına, düşmanlık ve fitneye delâlet

 • Rüyada Şişman Görmek

  Rüyada Şişman Görmek Rüyada şişman olduğunu görmek zengin olmaya, izzet ve şerefe, din ve dünya kuvvetine, şişman birini görmek, bu nitelikte birine delalet eder.Rüyada şişman birini görmek,

 • Rüyada Yavru Kedi Görmek

  Rüyada Yavru Kedi Görmek Rüyada yavru kedi görmek, sevdiğiniz kişiler olduğunu ancak sizin o sevdiğiniz kişileri ihmal ettiğinizi, yeteri kadar arayıp sormadığınızı veya ilgilenmediğinizi ifade eder. Rüyada kedi

 • Rüyada Fotoğraf Makinesi Görmek

  Rüyada Fotoğraf Makinesi Görmek Rüyada fotoğraf makinesiyle fotoğraf çekmek, yakın bir arkadaşınız tarafından hayal kırıklığına uğratılacağınız anlamına gelir. Rüyada Fotoğraf çekmek, yakın bir arkadaşınız tarafından hayal kırıklığına

 • Rüyada Egzama Görmek

  Rüyada Egzama Görmek Rüyada egzama hastalığına yakalandığını görmek, şüpheli kazanca veya haram mala işarettir. Sağ elde görülen egzama rahatsızlığı, erkek kardeşten gelecek sıkıntıya; sol elde görülen egzama,