Ara

Rüyada Şadırvan Görmek

Rüyada şadırvanın uygun bir yerde, layık bir adamın yanında görülmesi, İzzet ve yüceliğe, üzüntü ve şiddetlerin gitmesine, güzel haberler işitmeye yahut tatlı nağmeler dinlemeye yorumlanır.
Sirin'e göre; rüyada şadırvan görmek, din ile yorumlanır. Güzel ve mükemmel bir şadırvan gören fakat kime ait olduğunu bilmeyen yüksek bir rütbeye, bol bir geçime, uzun ömre ve fazla rızka nâil olur. Gördüğü şadırvanın kendi malı olduğu anlaşılır ise, yukarıda belirttiğimiz tabirlerin daha fazlası ile çıkacağına delâlet eder. Bu şadırvanın önünde, arkadaşları ile beraber oturduğunu gören, sevinç ve feraha, geniş rızka ulaşır ve isteğine kavuşur.
Çok küçük bir şadırvan görmek, rızk darlığına, diğer bir rivayete göre de eğer şadırvan susuz ise, ömrün kısalığına işarettir. Şadırvanın büyük ve suyunun çok olduğunu gören, geniş bir rızk ve uzun bir ömür sahibi olur. Bir şadırvanın etrafında dolaştığını görenin ömrünün geri kalan kısmı yaşadığından daha az olur:
Bir şadırvan resmini ve o resmin kendisi ile konuştuğunu gören, kendisiyle alay ederek övülür. Bir şadırvanı sattığını veya birine hediye ettiğini görmek, tehlikeye işarettir. Rüya sahibi çekinmelidir.
Rüyada şadırvan görmek, bol geçime ve uzun ömre delâlet eder. Şadırvan ne kadar büyük olursa o kadar hayırlı ve iyidir.
Bir şadırvanı arkasına yüklediğini görmek, halkın emanetlerini yüklenmek ile tabir olunur. Başka birisi için şadırvan aradığını görmek, ömrünün sona ermiş olduğuna işarettir.
Rüyada eski veya yeni bir şadırvan görmek, rızık darlığına, bir rivayete göre, ömrünün keder ve sıkıntı içinde geçeceğine; şadırvanın yeşile boyanmış olduğunu görmek hayır ve nimete; kırmızı olduğunu görmek, dünya işlerine; siyah veya mavi boyalı olduğunu görmek, kederlenmeye; sarı olduğunu görmek, hastalığa; beyaza boyanmış olduğunu görmek ise nimet ve helal mal kazanılacağına delâlet eder.
Bilinmeyen bir yerde kimin olduğu bilinmeyen bir şadırvan görmek, rüya sahibinin toplayıp biriktirdiği malın zayi olacağına; bir evde şadırvan olduğunu görmek, ev sahibi için hayır ve menfaate. Duvarda bir şadırvan olup onu oradan koparıp elinde tuttuğunu ve o sırada birisi ile konuştuğunu görmek, şer ve kötülükten saklı bulunmaya; konuştuğu kimse ölü ise, rüya sahibinin ömrünün uzun olacağına delâlet eder. Şadırvanın etrafı döşekli olup orada oturduğunu görmek, yolculuğa ve bu yolculuktan hayır ve fayda geleceğine işarettir.
Rüyada şadırvan ve çeşme görmek, hayır ve büyük menfaat, herkese iyilik etmeyi seven cömert bir erkekle tabir olunur. Cami-i şerit şadırvanı veya çeşmesi görmek, o memleket halkına büyük hizmetler verecek bir devlet büyüğü veya hâkimine; evde bir şadırvanın olduğunu görmek, ev sahibinin cömert ve mert bir kimse olmasına; mahallede bulunan bir şadırvanı görmek, komşularının aynı yaradılışta kimseler olduklarına delâlet eder.
Bir şadırvanın etrafına bir takım kimselerin toplanarak, abdest aldıklarını görmek, o kimselerin devlet başkanının adaletinden ve icraatından faydalanacaklarına, şadırvan veya çeşmeden akan su saf ve berrak ise bu edinecekleri menfaat helalden, bulanık ise haramdan yapılacağına; bir çeşmeden su alıp evine götürdüğünü görmek, büyük bir kimseden edinilecek mal ve rızıka; şadırvan veya çeşmenin suyunun taştığını görmek, o kimsenin malının ve parasının durmadan çoğalacağına; suyunun kesilip kuruduğunu görmek, zenginliğinin yok olacağına; kuru çeşme ve susuz şadırvan görmek, fakir bir kimseye delâlet eder.
 


Rüya Tabirleri

Yeni Popüler
 • Rüyada Şiddet Görmek

  Rüyada Şiddet Görmek Kişinin rüyada kendisine şiddet ve darlık isabet ettiğini görmesi, fakirliğe alâmettir. Bazı kere de şiddet ve varlık, rüya sahibinin hastalanmasına, düşmanlık ve fitneye delâlet

 • Rüyada Şişman Görmek

  Rüyada Şişman Görmek Rüyada şişman olduğunu görmek zengin olmaya, izzet ve şerefe, din ve dünya kuvvetine, şişman birini görmek, bu nitelikte birine delalet eder.Rüyada şişman birini görmek,

 • Rüyada Yavru Kedi Görmek

  Rüyada Yavru Kedi Görmek Rüyada yavru kedi görmek, sevdiğiniz kişiler olduğunu ancak sizin o sevdiğiniz kişileri ihmal ettiğinizi, yeteri kadar arayıp sormadığınızı veya ilgilenmediğinizi ifade eder. Rüyada kedi

 • Rüyada Fotoğraf Makinesi Görmek

  Rüyada Fotoğraf Makinesi Görmek Rüyada fotoğraf makinesiyle fotoğraf çekmek, yakın bir arkadaşınız tarafından hayal kırıklığına uğratılacağınız anlamına gelir. Rüyada Fotoğraf çekmek, yakın bir arkadaşınız tarafından hayal kırıklığına

 • Rüyada Egzama Görmek

  Rüyada Egzama Görmek Rüyada egzama hastalığına yakalandığını görmek, şüpheli kazanca veya haram mala işarettir. Sağ elde görülen egzama rahatsızlığı, erkek kardeşten gelecek sıkıntıya; sol elde görülen egzama,